Sida 1 av 1
Postat: ons okt 03, 2012 9:17 pm
av SK Racing
.
Postat: tor okt 04, 2012 5:32 am
av MDE6Y
Man följer inte med... Ungefär som Gekås - "skilsmässa eller åk själv".
Sent from my Lumia 610 using Board Express
Postat: tor okt 04, 2012 8:10 am
av mr Costin
SK Racing skrev:Vad har ni för tider på era damer?
12 timmar inklusive en timme dit och en timme hem...
Fast jag tror din var så snabb för hon var rädd för vad du skulle hitta på medan hon var ur bilen. Det kanske fanns nån mer affär än IKEA i samma område, som säljer sånt som inte finns på IKEA, så hon skyndade sig innan du hann komma på att du hade enstunds frihet från hsb!
Postat: fre okt 05, 2012 10:44 am
av Keller
Det var inte så att det var en tom butik??
Postat: fre okt 05, 2012 12:26 pm
av Colding
SK Racing skrev:Ja vi var i Kalmar idag och min Annika gick från min bil och var tillbaka från varuhuset i fråga på 18 minuter, och detta UTAN att jag höll en pistol mot vår sons huvud i bilen

.
Denna tiden för en kvinnlig sambo, MÅSTE vara någon form av rekord, eller
Vad har ni för tider på era damer?
Äääääh du yrar SK!
Jag säger som internet: Picture or it DIDNT HAPPEN!
Om inte annat, hör av dig till Guinness, för du kan vara ett rekord på spåret!

Postat: lör okt 06, 2012 6:53 am
av mr Costin
Keller skrev:Det var inte så att det var en tom butik??

Postat: sön okt 07, 2012 10:51 am
av Holme
Det var inte så att hon blev cencurerad redan i dörren och fick vända om tvärt då? :P
Postat: fre okt 12, 2012 10:17 pm
av Släggmek
Colding skrev: Picture or it DIDNT HAPPEN!

..."Just for the sake of argument" (japp, ruskigt tråkig fredagkväll när man lyfter en
sån här tråd

) för att låna en annan floskel

- bara för att haka på den uppenbara retningen

med en motsatt seriös(:Odd:?) tanke när jag just petat klart i bildmappen... en bild idag ger faan ingen äkthetsgaranti kan jag ändå lova, kunnigt digitalt bildtrolleri ordnar fram precis vad som helst. Prova maskera ut valfritt subjekt eller objekt i valfritt bildbehandlingsprogram (t ex GIMP är gratis och ungefär lika kapabelt som Photoshop), lägg sen på effekten Motion Blur (Rörelseoskärpa) så blir även den mest stillastående IKEA-kund en sprinterlöpare i klass med Stålmannen (eller Stålkvinnan)

, prova gärna själva för skojs skull. Tänk bara på att tona ut maskeringen mjukt och lämna mycket yta bakom för att ge den rätta "spökskuggan" man ser i riktiga bilder av saker som rör sig snabbare än kameran hann med.
...Sådärja, skulle tro OT-vallen sprack nu

...